Team Roster and Scores. District Chess Championship: 2-3

CodeNameScoreTBrk[M]TBrk[S]TBrk[C]TBrk[O]
1NORWOONORWOOD ELEMENTARY (845.8)15.0353938103.5
Andrew Jarrett (825) 4.0
Jaryn Coleman (833) 4.0
Justin Civil (870) 4.0
Laila Vielo (635) 3.0
Triana Vielot (855) 3.0
2RIVERSRIVERSIDE ELEMENTARY (473.5)12.528.53034.584
Sebastian Avila (571) 3.5
Christian Perez (544) 3.0
Esmerldo Fonseca (325) 3.0
Katie Delgadillo (442) 3.0
Guillen Jahir (337) 0.0
3PESKOEIRIVNG AND BEATRICE PESKOE K-8 CENTER (557.7)12.028323183
Tyler Casas (811) 3.0
Oscar Aguilera (319) 3.0
Ryan M. Scott (543) 3.0
Deangello Cepero (unr.) 3.0
Carlos Maiquez (unr.) 0.5
4JHALLJOE HALL ELEMENTARY (0.0)11.522282865
George Gonzalez (unr.) 4.0
Samantha Irsula (unr.) 3.0
Brianna De Las Traviesas (unr.) 2.5
Yonel Perez (unr.) 2.0
Miguel Fernandez (unr.) 1.0
5SMHSOUTH MIAMI HEIGHTS ELEMENTARY (481.3)10.023.533.52892
Prince Jelani (442) 3.0
Jasmine Quesada (353) 3.0
Gabriel Molina (327) 2.0
Alyssa Ramos (586) 2.0
Courtney Arnold (544) 2.0
6DUPUISJOHN G. DUPUIS ELEMENTARY (221.0)10.019282581
Mahmoud Tobishat (unr.) 3.0
Enzo Aguero (221) 3.0
Marlon Mature (unr.) 2.0
Nolan Pritchard (unr.) 2.0
Dylan Duval (unr.) 1.5
7NDCMLNORTH DADE CENTER FOR MODERN LANGUAGES (191.5)9.022362591.5
James Armedilla (258) 3.0
Matthew Lopez (unr.) 2.0
Alexandra Rios (125) 2.0
Dyango Nieves (unr.) 2.0
Jocelyn Hernandez (unr.) 0.0
8KENSINKENSINGTON PARK ELEMENTARY (0.0)8.52331.51878
Marcos Rosales (unr.) 3.0
Alvin Villatoro (unr.) 2.5
Maximus Godoy (unr.) 2.0
Bryant Pineda (unr.) 1.0
Kevin Lopez (unr.) 0.0
9WJBRYAW. J. BRYAN ELEMENTARY (161.0)7.5182915.575
Benjamin Heese (121) 3.0
Aimee Jeanty (201) 2.0
Thomas Landa (unr.) 1.5
Mokoto Aquino (unr.) 1.0
Vang Vung (unr.) 1.0
10CTERRACORAL TERRACE ELEMENTARY (0.0)7.012.521.51455
James Perez (unr.) 3.0
Gianna Moran (unr.) 2.0
Jonathan Blandon (unr.) 2.0
11PSPRINPalm SPRINGS ELEMENTARY (0.0)6.51729.51777
Lynn Alvarez (unr.) 2.0
Vanesa Hernandez (unr.) 2.0
Stephanie Marquez (unr.) 1.5
Nathalie Fu (unr.) 1.0
Isabella Loaisiga (unr.) 0.0
12OJUSOJUS ELEMENTARY (336.0)6.012.522.514.557
Alexandru Nicolescu (568) 4.0
Kevin Berg (104) 1.0
Lorenzo Alvarez (unr.) 1.0
13MELROSMELROSE ELEMENTARY (0.0)5.522311369.5
Emilio Matute (unr.) 3.0
Norwin Velasquez (unr.) 1.5
Emily Espinoza (unr.) 0.5
Kylie Garcia (unr.) 0.5
Bryan Rodriguez (unr.) 0.0
14MAEASTMATER ACADEMY EAST ELEMENTARY (0.0)5.519.532.51484
Javier Llanes (unr.) 2.0
Daniela Gomez (unr.) 1.5
Jose Iglesias (unr.) 1.0
Carolina Tiel (unr.) 1.0
Katelyn Tiel (unr.) 1.0
15MILAMM. A. MILAM K-8 CENTER (223.7)5.51930.51573
Derek Cruz (unr.) 2.0
Lilian Arceo (152) 1.5
Lynn Oliveros (unr.) 1.0
Krystina Martinez (unr.) 1.0
Krystal Martinez (167) 0.0
Ashley Rivas (352) 0.0
16CGROVECITRUS GROVE ELEMENTARY (0.0)5.518.531.51579.5
Franklin Ruiz (unr.) 2.0
Demetrice Williamston (unr.) 1.5
Geanara Ruiz (unr.) 1.0
Giovani Figueroa (unr.) 1.0
Marie Montejo (unr.) 1.0
17EVERGLEVERGLADES K-8 CENTER (0.0)5.515291170.5
Manuel Parada (unr.) 2.0
Javier Cabanez (unr.) 2.0
Aidan Aservi-Lopez (unr.) 1.5
Liam Moore (unr.) 0.0
Justin Jimenez (unr.) 0.0
18BRENTWBRENTWOOD ELEMENTARY (0.0)5.510.5211254
Aliyah Linquist (unr.) 2.0
Kierra Parks (unr.) 2.0
Kamiya Chavers (unr.) 1.5
Martez Mc Farland (unr.) 0.0
Kiera Moss (unr.) 0.0
19PHYLLIPHYLLIS RUTH MILLER ELEMENTARY (243.3)5.071012.528.5
Jonah Rosenthal (421) 3.0
Amir Griffin (193) 2.0
Dante Andino (180) 0.0
Chloe Plumridge (179) 0.0
20OLYMPIOLYMPIA HEIGHTS ELEMENTARY (566.8)4.089.51025
Anaitz Larrazabal (929) 4.0
Manuel Sanchez (629) 0.0
Angelica Marichal (518) 0.0
Shayle Perdomo (191) 0.0
21CWAYCORAL WAY K-8 CENTER (897.0)3.59109.525.5
Jorge Alonso (897) 3.5
22FAIRLAFAIRLAWN ELEMENTARY (384.0)3.07.58819.5
Adam Rodriguez (384) 3.0
23REDLANREDLAND ELEMENTARY (368.0)3.07127.529.5
Apollo Stamatydes (unr.) 2.0
Brooke Breaner (unr.) 1.0
Jonathan Martinez (368) 0.0
Socorrro Lopez (unr.) 0.0
Gabriela Carter (unr.) 0.0
24NBRIDGNATURAL BRIDGE ELEMENTARY (0.0)1.04.57.5318.5
April Blondet (unr.) 1.0
25LAWRENDAVID LAWRENCE JR. K-8 CENTER (0.0)0.00000
Sam Grossman (unr.) 0.0