Team Roster and Scores. District Chess Championship: 2-3

CodeNameScoreTBrk[M]TBrk[S]TBrk[C]TBrk[O]
1NORWOONORWOOD ELEMENTARY (845.8)12.014.518.52340.5
Laila Vielo (635) 3.0
Andrew Jarrett (825) 3.0
Triana Vielot (855) 3.0
Jaryn Coleman (833) 3.0
Justin Civil (870) 3.0
2RIVERSRIVERSIDE ELEMENTARY (473.5)11.011.512.52231.5
Katie Delgadillo (442) 3.0
Christian Perez (544) 3.0
Sebastian Avila (571) 3.0
Esmerldo Fonseca (325) 2.0
Guillen Jahir (337) 0.0
3PESKOEIRIVNG AND BEATRICE PESKOE K-8 CENTER (557.7)9.012.514.51933
Tyler Casas (811) 3.0
Oscar Aguilera (319) 2.0
Deangello Cepero (unr.) 2.0
Ryan M. Scott (543) 2.0
Carlos Maiquez (unr.) 0.0
4NDCMLNORTH DADE CENTER FOR MODERN LANGUAGES (191.5)8.017.5191638.5
James Armedilla (258) 2.0
Dyango Nieves (unr.) 2.0
Matthew Lopez (unr.) 2.0
Alexandra Rios (125) 2.0
Jocelyn Hernandez (unr.) 0.0
5SMHSOUTH MIAMI HEIGHTS ELEMENTARY (481.3)8.017201840.5
Prince Jelani (442) 2.0
Gabriel Molina (327) 2.0
Jasmine Quesada (353) 2.0
Alyssa Ramos (586) 2.0
Courtney Arnold (544) 1.0
6JHALLJOE HALL ELEMENTARY (0.0)7.59.511.513.524.5
Samantha Irsula (unr.) 2.0
Yonel Perez (unr.) 2.0
George Gonzalez (unr.) 2.0
Brianna De Las Traviesas (unr.) 1.5
Miguel Fernandez (unr.) 0.0
7DUPUISJOHN G. DUPUIS ELEMENTARY (221.0)7.01620.51538.5
Mahmoud Tobishat (unr.) 2.0
Enzo Aguero (221) 2.0
Marlon Mature (unr.) 2.0
Dylan Duval (unr.) 1.0
Nolan Pritchard (unr.) 1.0
8WJBRYAW. J. BRYAN ELEMENTARY (161.0)6.010.516.5832.5
Benjamin Heese (121) 2.0
Aimee Jeanty (201) 2.0
Mokoto Aquino (unr.) 1.0
Thomas Landa (unr.) 1.0
Vang Vung (unr.) 1.0
9KENSINKENSINGTON PARK ELEMENTARY (0.0)6.09.515.59.532
Marcos Rosales (unr.) 2.0
Maximus Godoy (unr.) 2.0
Alvin Villatoro (unr.) 1.5
Bryant Pineda (unr.) 0.5
Kevin Lopez (unr.) 0.0
10PSPRINPalm SPRINGS ELEMENTARY (0.0)5.5917.510.534
Vanesa Hernandez (unr.) 2.0
Stephanie Marquez (unr.) 1.5
Lynn Alvarez (unr.) 1.0
Nathalie Fu (unr.) 1.0
Isabella Loaisiga (unr.) 0.0
11MILAMM. A. MILAM K-8 CENTER (223.7)5.57.5159.530
Derek Cruz (unr.) 2.0
Lilian Arceo (152) 1.5
Lynn Oliveros (unr.) 1.0
Krystina Martinez (unr.) 1.0
Krystal Martinez (167) 0.0
Ashley Rivas (352) 0.0
12MAEASTMATER ACADEMY EAST ELEMENTARY (0.0)5.012.5211240
Jose Iglesias (unr.) 2.0
Carolina Tiel (unr.) 1.0
Javier Llanes (unr.) 1.0
Katelyn Tiel (unr.) 1.0
Daniela Gomez (unr.) 0.5
13CGROVECITRUS GROVE ELEMENTARY (0.0)5.09189.535
Franklin Ruiz (unr.) 2.0
Demetrice Williamston (unr.) 1.0
Geanara Ruiz (unr.) 1.0
Giovani Figueroa (unr.) 1.0
Marie Montejo (unr.) 0.0
14OJUSOJUS ELEMENTARY (336.0)4.5612.58.523.5
Alexandru Nicolescu (568) 3.0
Kevin Berg (104) 1.0
Lorenzo Alvarez (unr.) 0.5
15CTERRACORAL TERRACE ELEMENTARY (0.0)4.08.513.5726.5
James Perez (unr.) 2.0
Gianna Moran (unr.) 1.0
Jonathan Blandon (unr.) 1.0
16MELROSMELROSE ELEMENTARY (0.0)3.511187.532.5
Emilio Matute (unr.) 2.0
Norwin Velasquez (unr.) 1.0
Emily Espinoza (unr.) 0.5
Kylie Garcia (unr.) 0.0
Bryan Rodriguez (unr.) 0.0
17EVERGLEVERGLADES K-8 CENTER (0.0)3.5916.55.533
Manuel Parada (unr.) 2.0
Javier Cabanez (unr.) 1.0
Aidan Aservi-Lopez (unr.) 0.5
Liam Moore (unr.) 0.0
Justin Jimenez (unr.) 0.0
18BRENTWBRENTWOOD ELEMENTARY (0.0)3.56136.526
Kamiya Chavers (unr.) 1.5
Aliyah Linquist (unr.) 1.0
Kierra Parks (unr.) 1.0
Martez Mc Farland (unr.) 0.0
Kiera Moss (unr.) 0.0
19PHYLLIPHYLLIS RUTH MILLER ELEMENTARY (243.3)3.04.575.517
Jonah Rosenthal (421) 2.0
Amir Griffin (193) 1.0
Dante Andino (180) 0.0
Chloe Plumridge (179) 0.0
20CWAYCORAL WAY K-8 CENTER (897.0)3.03.54.569
Jorge Alonso (897) 3.0
21OLYMPIOLYMPIA HEIGHTS ELEMENTARY (566.8)3.03.54.569
Anaitz Larrazabal (929) 3.0
Manuel Sanchez (629) 0.0
Angelica Marichal (518) 0.0
Shayle Perdomo (191) 0.0
22REDLANREDLAND ELEMENTARY (368.0)2.03.56.54.514.5
Apollo Stamatydes (unr.) 1.0
Brooke Breaner (unr.) 1.0
Jonathan Martinez (368) 0.0
Socorrro Lopez (unr.) 0.0
Gabriela Carter (unr.) 0.0
23FAIRLAFAIRLAWN ELEMENTARY (384.0)2.03.5458.5
Adam Rodriguez (384) 2.0
24NBRIDGNATURAL BRIDGE ELEMENTARY (0.0)1.01.54.529
April Blondet (unr.) 1.0
25LAWRENDAVID LAWRENCE JR. K-8 CENTER (0.0)0.00000
Sam Grossman (unr.) 0.0